Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama

Narin Ama Egzotik Nepal Halı

Narin Ama Egzotik Nepal Halı, Nepal Halılar Tibet kültürünün en canlı örneklerinden bir tanesidir. Nepal Ekonomi olarak çok yoksul bir ülke olmasına rağmen halı konusunda dünyada sıralamada olan ülkelerden birisidir. Fakir ve yoksul bir ülke olduğunda dolayı iş gücü ucuzdur. Bu sebepten dolayı halıları da çok düşük maliyetlere üretilmektedir. Birçok ülkede asıl tercih edilme sebebi ucuz olmasıdır. Ama Nepal halıları hiçte hafife alınamayacak kadar egzotik bir değere sahiplerdir.

Nepal Halıları kendi arasında 3 şekilde sınıflandırılıyor bunlar; Osmanlı ve Türk motifleri işlenen halılar, Modernize edilmiş 2 ve 3 boyutlu halılar ve modernize edilmiş çiçek desenli halılar. Nepal’in kültürünü yansıtan Nepal halıları egzotik oluşları ve mükemmel işçilikleriyle dikkat çekiyor. Nepal Halılarının Üretimi maalesef şuan için ülkemizde yapılmamaktadır. Ülkemizdeki halı şirketleri Nepal halılarını orta Asya yörelerinde üretmektedir. Çünkü işçilik ve hammaddenin ucuz oluşu şirketleri cezbetmekte. Ülkemiz Nepal halıları konusunda bir üretici konumunda değil Pazar konumundadır.

Zamanla Nepal ülkesinin temel geçim kaynağı yerine geçen Nepal Halıları, ülke ekonomisine katkı sağlarken halı severlerinde dikkati çekmeyi başarmıştır. Bugün dünyaca ünlü bir konuma sahip olan Nepal halıları neredeyse dünyanın dört bir yanında kendisine Pazar bulmuş ve sanayileşen dünyada doğal ürünlere rağbetin artmasıyla kendisine farklı bir sektör oluşturmuştur.

Nepal Halılar Neden Fabrikada Yıkanmalı

Nepal halıları hassas ve narin yapıda olan bir halı çeşitidir. Diğer fabrikasyon halılara göre de daha ince bir yapıya sahiplerdir. Normal fabrikasyon halılar gibi malzemesi naylon ipler değil has koyun yünüdür. Bu sebepten dolayı değerli bir yere sahip olan Nepal Halılarını sahipleri çok dikkatli kullanmalı ve özen göstermelidir. Malum ülkemizde üretimi olmayan Nepal Halıları, dışarıdan ülkemize girmektedir.

Makine halıları gibi bir temizleme işlemine tabi tutulmaz ve daha farklı daha hassas yöntemlerle temizlik işlemi uygulanır. Diğer halılara göre yıkanırken bozulma olasılığı daha yüksektir bu sebepten dolayı profesyonel bir halı yıkama fabrikasını tercih etmeniz gerekmektedir. Böyle naçizane bir ürününün bozulmasını elbette kimse istemez. Nepal halılarının bir diğer yönü ise diğer halılara göre oldukça yüksek fiyatlı olmasıdır bu sebeple uzmanlara başvurmadan elde bu halıları yıkamak size büyük sorunlara yol açacaktır ve halınızın özelliğini kaybetmesi ile sonuçlanacaktır.

Özellikle İstanbul da İstanbul Step halı yıkama fabrikasını tercih edebilirsiniz. 444 0 732 numarasından ulaşarak vip hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu Vip hizmeti sayesinde halılarınız evinize kadar gelinip alınır. Temizlenme işi bittikten sonra yol esnasında tozlanmalardan korumak amacıyla paketlenir ve kapınıza kadar temizlenmiş şekilde geri getirilir.

Nepal Halıların Tarihi

Nepal yoksul bir ülke olmakla beraber asıl geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Fakat sınırlı ekonomik kaynaklardan dolayı halı üretimi Nepal de çok eski yıllardan beri alternatif bir geçim kaynağı olarak görülmüştür. Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ile Nepal halıları kendilerine yeni Pazar alanları bulmuş ve bu sebeple halkın birçoğu bu sektöre yönelmiştir.

Nepal halıları şuan günümüz el dokuması halılarında bile rastlamadığımız bir metotla üretilmektedir. Nepal halıları dokunurken ünlü Tibet koyunlarının parlak, uzun ve sağlam tüylerinden elde edilmektedir. Bu halıyı egzotik yapanda budur diyebiliriz.

İplere renk verme işlemi ise eski Türk el dokuması halılardaki gibi çeşitli bitki ve meyvelerden yapılmaktadır. Doğal bir şekilde üretilen Nepal halılar günümüzde oldukça fazla ilgi görmektedir. Dünyanın teknoloji konusunda ilerlemesi ve çağ atlaması aksine doğal ve el yapımı olan ürünlere rağbeti de aynı ölçüde artırmış bulunmaktadır. Bu şekilde doğal olarak üretilen Nepal halıları diğer halılara göre daha göz alıcı bir tasarıma sahiptir. Ayrıca Nepal Halıları ortamı daha aydınlık kılması için genelde açık ton renklerde üretilmektedir.

Nepal Halı Yıkama

Sipariş için 0850 304 22 00 numaralı telefondan arayabilirsiniz.